21188491332header
۱۳۹۸ دوشنبه ۶ خرداد
صفحه اصلی ورود اعضا
1397/11/29 اصلاحیه طرح تفصیلی منطقه دو شهرداری رشت ابلاغ شد ایجاد فرصت مطلوب به جهت سرمایه گذاری در حوزه ساخت و س
اصلاحیه طرح تفصیلی منطقه دو شهرداری رشت ابلاغ شد ایجاد فرصت مطلوب به جهت سرمایه گذاری در حوزه ساخت و س

علی رضا کامران راد شهردار منطقه دو رشت اعلام کرد: اصلاحات و ویژگی های جدید طرح تفصیلی مصوب شهر رشت به جهت اطلاع رسانی و همچنین بعنوان طرحی مبنی بر دعوت از سرمایه گذاران و پیمانکاران محترم میباشد. وی همچنین مطرح نمود که شهر رشت دارای 3 پهنه اصلی مشتمل بر پهنه های سکونت، مختلط و فعالیت بوده لذا پهنه سکونت پهنه با کاربری مسکونی شهر محسوب گردیده که دارای بیشترین مساحت در سطح شهر میباشد. ضمناً پهنه های مختلط با کاربری های مشترک تجاری مسکونی و پهنه فعالیت صرفاً به منظور استفاده و احداث کاربری تجاری منظور گردیده است . وی در ادامه افزود در طرح اولیه و برای ساخت و ساز در هر یک از پهنه ها میبایست حد نصاب مربوط به همان پهنه رعایت می شد تا مالکین محترم می توانستند از ضوابط آن پهنه بهره مند گردند لیکن در اصلاحات صورت پذیرفته حد نصاب برای پهنه مسکونی به میزان 100 مترمربع و برای پهنه های مختلط و فعالیت به مقدار 150 مترمربع در نظر گرفته شده که با توجه به ریز دانگی اکثر پلاک های شهر رشت و بالاخص منطقه دو شهرداری، تاثیر بسزائی در نوع درخواست های پروانه خواهد داشت. به عنوان مثال در طرح اولیه برای پهنه سکونت R121 ، میبایست حتما حد نصاب قطعه 150 مترمربع باشد که بتوان از ضوابط پهنه فوق یعنی 3 طبقه روی پیلوت استفاده نمود، اما در اصلاحات صورت پذیرفته در صورت داشتن زمین حتی 101 مترمربع نیز در پهنه R121 و کوچه 8 متر به بالا میتوان از ضوابط همان پهنه یعنی 3 طبقه روی پیلوت استفاده نمود. همچنین از اتفاقات بسیار خوب دیگر اهدای یک طبقه مازاد و تشویقی به جهت دارا بودن 2 برابر مساحت حد نصاب قطعه میباشد. به عنوان مثال در پهنه سکونت R121 که حد نصاب قطعه 150 مترمربع بوده در صورت داشتن مساحت قطعه در پهنه مزبور به میزان 300 مترمربع میتوان یک طبقه تشویقی مازاد بر طبقات مصوب احداث نمود.

کامران راد در ادامه افزود: مجاز بودن احداث زیر زمین و پیلوت در کلیه پهنه های طرح تفصیلی از دیگر موارد اصلاحی طرح بوده که در فاز اولیه طرح مصوب لحاظ نگردیده بود.

همچنین وی خاطر نشان ساخت یکی دیگر از اصلاحات عمده و مهم در ساختار طرح ، افزایش سطح اشغال و تراکم نسبت به طرح اولیه بوده که در جلوگیری از تخلفات بعدی که معمولا شاهد آن بودیم سهم بسزایی خواهد داشت. ضمناً وی تاکید کرد که میزان عقب نشینی و کسر آن از اسناد مالکیت در هنگام صدور پروانه ساختمانی که تا قبل از این امتیاز خاصی را برای مالکین محترم متصور نبود ، لیکن در اصلاحات جدید طرح تفصیلی مصوب ، این مقدار عقب نشینی حداکثر تا 10% به سطح اشغال و تراکم مصوب می افزاید. با توجه به این موضوع و با توجه به این که سطح اشغال و تراکم اولیه نیز دارای افزایش بوده ، لذا با افزودن سطح اشغال و تراکم ناشی از عقب نشینی، افزایش چشمگیری در این مقوله را شاهد خواهیم بود. وی در خاتمه افزود از دیگر تشویقی های اصلاح شده ، تشویقی ناشی از تجمیع پلاک ها و تشویقی همسان سازی بوده که حداکثر تا 2 طبقه مازاد بر پهنه مصوب را میتواند شامل شود.
 
 
 
 
 
 
 
 
تعداد بازدید: 66
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 

پل های ارتباطی شما با شهرداری

سامانه پیام کوتاه : 1000000137
ایمیل : info@rasht.ir
پیام گیر:137 
شماره تماس : 33669908 33668819 – 33669208
آدرس : بلوار امام خمینی (ره) جنب بنیاد مسکن شهرداری رشت

Powered by DorsaPortal