شهرداری منطقه دو رشت
1398/11/19 فضای مکث استاد جعفر خمامی زاده افتتاح شد
فضای مکث استاد جعفر خمامی زاده افتتاح شد
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه دو رشت، در ششمین روز از چهل و یکمین دهه فجر انقلاب اسلامی، فضای مکث استاد جعفر خمامی زاده در محله رودبارتان افتتاح شد.

عضو شورای شهر رشت‌ در آیین بهره برداری از بوستان حاشیه رودبارتان با بیان اینکه این منطقه، زادگاه استاد خمامی زاده است، خطاب به شهردار منطقه دو خواهان احداث سردیس این شخصیت فرهنگی برجسته شد.

محمد حسن عاقل منش، اظهار کرد: جعفر خمامی زاده مترجم پر تلاش آثار تاریخی گیلان بود و شاهکار او ترجمه کتاب ولایات دالمرز اثر رابینو است که این اثر، برگ زرینی در تاریخ نگاری گیلان به شمار می رود.

وی با بیان اینکه استاد خمامی زاده در حوزه تاریخ ابریشم، آثار ترجمه شاخصی دارد گفت: کتاب تاریخچه آموزش و پرورش گیلان از دیگر آثار پژوهشی وی است.

این عضو شورای شهر رشت افزود: خمامی زاده از خوشنام ترین فرهنگیان گیلان بود و علاوه بر پژوهش های تاریخی، در حوزه ادبیات و فرهنگ نیز مقالات متنوعی به رشته تحریر در آورده است.

عاقل منش با بیان اینکه مقاله پیشینه محلات رشت یکی از یادداشت های خواندنی وی است خاطر نشان کرد: این یادداشت گذشته محلات قدیمی رشت را به طور مطلوب و شایسته ای معرفی کرده است.

وی خطاب به شهردار منطقه 2 شهرداری رشت گفت: باید از فضای این بوستان برای احداث تندیس این شخصیت فرهنگی استفاده کرد.

 
 
 
 
 
 
 
در این مراسم محمدحسن عاقل منش عضو شورای اسلامی شهر رشت، فرامرز جمشیدپور معاون حمل و نقل و امور زیربنایی شهرداری، علیرضا کامران راد مدیر منطقه دو، قانع مدیر ارتباطات و امور بین الملل و تعدادی از مدیران شهرداری منطقه دو رشت حضور داشتند.
 
 
تعداد بازدید: 115
تلفن تماس:                  01333329745 الی 6
 دورنگار:                        01333346567
 آدرس:  رشت،خیابان امام خمینی،میدان دکتر حشمت،چله خانه، منطقه دو شهرداری رشت
پست الکترونیک:                    info@rasht.ir
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به شهرداري منطقه دو رشت ميباشد.
Powered by DorsaPortal